Brocken Na bani
Текст пісні
-
[1] Текст пісні2 улюблені
Życia mniej z każdym oddechem
Za odpowiedź tylko echo
Więc tu na szczytach o nic nie pytam
Ktoś w góry szedł spotkać Boga
A tu świat leży odłogiem
Dokoła pusto, tylko chmur lustro
Ja – jako anioł i Bóg sam -
Oko opacznie puszczam
Na niby w niebie macham do siebie
Sam siebie wywracam na nice
W Boga złamane odbicie
Z przeciwnej strony duch urojony
Nic nie ma tam ponad nami
Ten szczyt zdobyliśmy sami
I nikt świata ciężaru nie dźwignie za nas
Tu też was Bóg nie usłyszy
Lepiej zrozumcie tę ciszę
I lepiej by go nie było – gdzie jest ta miłość?
Ta ścieżka jest pusta jak kosmos
Stromizny rosną i rosną
I gdzieżby tu pomóc miał Bóg?
Nie Bóg nam wytycza szlaki
Nie stawia przy drodze znaków
Zdać się już lepiej na losy ślepe
A my życie mamy jedno
Raz tylko trafiamy w sedno
Nie sięgaj w przód, prawda jest tu
I nieba nie ma pod Bogiem
Ono i piekło są w tobie
Żyj na własną rękę, nie zdjęty lękiem
Nic nie ma tam ponad nami
Ten szczyt zdobyliśmy sami
I nikt świata ciężaru nie dźwignie za nas
Tu też was Bóg nie usłyszy
Lepiej zrozumcie tę ciszę
I lepiej by go nie było – co to za miłość?
Za odpowiedź tylko echo
Więc tu na szczytach o nic nie pytam
Ktoś w góry szedł spotkać Boga
A tu świat leży odłogiem
Dokoła pusto, tylko chmur lustro
Ja – jako anioł i Bóg sam -
Oko opacznie puszczam
Na niby w niebie macham do siebie
Sam siebie wywracam na nice
W Boga złamane odbicie
Z przeciwnej strony duch urojony
Nic nie ma tam ponad nami
Ten szczyt zdobyliśmy sami
I nikt świata ciężaru nie dźwignie za nas
Tu też was Bóg nie usłyszy
Lepiej zrozumcie tę ciszę
I lepiej by go nie było – gdzie jest ta miłość?
Ta ścieżka jest pusta jak kosmos
Stromizny rosną i rosną
I gdzieżby tu pomóc miał Bóg?
Nie Bóg nam wytycza szlaki
Nie stawia przy drodze znaków
Zdać się już lepiej na losy ślepe
A my życie mamy jedno
Raz tylko trafiamy w sedno
Nie sięgaj w przód, prawda jest tu
I nieba nie ma pod Bogiem
Ono i piekło są w tobie
Żyj na własną rękę, nie zdjęty lękiem
Nic nie ma tam ponad nami
Ten szczyt zdobyliśmy sami
I nikt świata ciężaru nie dźwignie za nas
Tu też was Bóg nie usłyszy
Lepiej zrozumcie tę ciszę
I lepiej by go nie było – co to za miłość?
Внески:
Найпопулярніші пісні Na bani
- 11 Deesis
- 12 Stare anioły
- 13 Wóz z widokiem na Bieszczady
- 14 Mosty ze słów
- 15 Lecące bociany
- 16 Życzenia
- 17 W Górach
- 18 Dożywocie Gór
- 19 Bezpowrotnie
- 20 Zanim elegia

